pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Czym się kierować wybierając przykrycie basenowe?

0
Czym się kierować wybierając przykrycie basenowe?

Przykrycia zabezpieczają basen przed przedostawaniem się do środka zanieczyszczeń. Zapewniają również bezpieczeństwo przebywającym w pobliżu dzieciom i zwierzętom oraz umożliwiają utrzymanie wysokiej temperatury wody. Rozważając zakup przykrycia basenowego, będziemy mieć do wyboru kilka możliwości. Co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu?

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu przykrycia basenowego

Basen zewnętrzny wymaga konsekwentnego czyszczenia – nieustannie przedostają się do niego kurz i brud, a także liście drzew czy inne zanieczyszczenia nanoszone przez wiatr. Możemy ograniczyć konieczność częstego wybierania śmieci z wody, stosując odpowiednio szczelne przykrycie. Jeżeli mamy dzieci lub zwierzęta, musimy dodatkowo zabezpieczyć basen tak, by nie mogły one zrobić sobie krzywdy, np. wpadając do wody. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest kwestia oszczędności – właściwie dobrana osłona będzie ograniczać zarówno parowanie, jak i wychładzanie wody w basenie, co przełoży się na niższe rachunki.

W ofercie Pool Design Company znajdują się przykrycia basenowe, które spełniają wszystkie powyższe wymogi. Są to:

  • Wzmacniane przykrycia basenów ogrodowych – konstrukcja przykrycia jest wzmocniona przez solidny stelaż z anodowanego aluminium, który wytrzyma bez szwanku ciężar dziecka czy psa. Przykrycie zapewnia więc maksymalne bezpieczeństwo zarówno zwierzętom domowym, jak i maluchom, które mogłyby zabłąkać się na teren basenu. Dodatkową zaletą jest szczelność osłony, dzięki której woda pozostanie nie tylko czysta i wolna od śmieci, lecz także utrzymana w optymalnej temperaturze bez strat ciepła. Przykrycie ograniczy też do minimum proces parowania. Również obsługa urządzenia nie jest wymagająca: w celu rozwinięcia przykrycia wystarczy użyć pasa, a w celu zwinięcia – specjalnej korbki.
  • Folia solarna – zabezpiecza wodę przed stratami ciepła, a ponadto wykorzystuje promieniowanie słoneczne do zwiększania jej temperatury. To zaś oznacza nie tylko ciepłą wodę bez względu na to, kiedy zapragniemy popływać, lecz także ograniczenie eksploatacji energii przeznaczonej na jej ogrzewanie. Folie solarne stanowią więc produkt ekonomiczny i zarazem przyjazny środowisku naturalnemu.
  • Rolety automatyczne – stanowią jedną z najtrwalszych osłon basenów ogrodowych. Składają się z połączonych ze sobą sztywnych pasm PCV, które razem tworzą przykrycie rozwijane za pomocą automatycznej zwijarki. Podobnie jak osłona na aluminiowym stelażu, rolety jednocześnie chronią wodę przed wychłodzeniem i stanowią zabezpieczenie dla dzieci i zwierząt.
  • Zadaszenia z poliwęglanu - to skuteczny i niezwykle wygodny sposób na przykrycie basenu. Konstrukcja poliwęglanowa jest wytrzymała, gwarantuje trwałość i dostęp do światła. Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko ochrona basenu przed zanieczyszczeniami oraz zapewnienie bezpieczeństwa, ale też redukcja strat ciepła - zadaszenie zapobiega bowiem wychłodzeniu wody. Nie bez znaczenia jest także estetyka - zadaszony basen prezentuje się niezwykle efektownie. Przesuwny system z zastosowaniem prowadnic umożliwia swobodne składanie pokrycia, a do wyboru są wersje zarówno standardowe, jak i niestandardowe wymiary zadaszeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl