pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Czym się kierować wybierając wielkość basenu?

0
Czym się kierować wybierając wielkość basenu?

Coraz większa liczba Polaków może sobie pozwolić na własny basen. Nie jest to już nierealne marzenie z amerykańskich filmów, ale nasza rzeczywistość. Wynika to z coraz większej popularności basenów poliestrowych, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Aby jednak basen był ozdobą ogrodu i spełniał nasze oczekiwania, warto dokładnie przemyśleć jego rozmiar. Podpowiadamy, czym się kierować wybierając wielkość basenu. 

Uwzględnij wielkość działki

Najważniejszą kwestią związaną z wyborem wielkości basenu są wymiary działki i ukształtowanie terenu. Wcale nie oznacza to jednak, że posiadacze niewielkiego terenu nie mogą sobie pozwolić na własne miejsce do kąpieli. Na rynku istnieje tak duży wybór basenów w wielu kształtach i rozmiarach, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Małe baseny, które mają wymiary nieprzekraczające 10 m kwadratowych będą doskonałe na niewielkie działki. Nie zabiorą zbyt wiele przestrzeni, a jednocześnie pozwolą stworzyć urokliwy zakątek pozwalający na wodny relaks. Dzięki wyposażeniu niecki w przeciwprąd, można przepłynąć znaczne odległości, nawet jeśli nie jest to basen olimpijski. Urządzenie wytwarza silny nurt, sprawdzi się zatem nawet wśród zagorzałych pływaków. Na zdecydowanie większe niecki mogą się natomiast zdecydować posiadacze dużego terenu. Na rozległej przestrzeni basen o sporych rozmiarach nie będzie przytłaczał krajobrazu i z pewnością podniesie prestiż posiadłości. 

Określ liczbę kąpiących i swoje preferencje

Potrzebujesz basenu dla dzieci, a może jesteś zapalonym pływakiem? Od Twoich preferencji będzie zależał wybór wielkości basenu. Jeśli ma on służyć głównie pociechom, lepiej wybrać mniejszy basen o niewielkiej głębokości. Z kolei amatorzy pływania powinni zdecydować się na większe rozmiary, szczególnie zaś jeśli chodzi o długość. Istotna jest także liczba kąpiących. Jeśli potrzebujesz basenu głównie dla siebie, wymiary niecki nie muszą być imponujące. Inaczej sprawa wygląda w przypadku dużych rodzin, a także osób, dla których basen jest ważnym miejscem towarzyskich spotkań. Aby zapewnić swobodę wszystkim kąpiącym, warto wybrać jak największą nieckę.

Weź pod uwagę budżet

Ostatnią, ale także niezwykle istotną kwestią jest budżet. Ceny basenów poliestrowych wahają się najczęściej w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mniejszy basen potrafi więc być nawet trzykrotnie tańszy od tego dużego. Jeśli zatem dysponujesz ograniczonymi środkami finansowymi, jednak marzysz o własnym basenie, z pewnością znajdziesz odpowiednią ofertę wśród mniejszych niecek. Jeśli zaś kwestie finansowe nie są żadną przeszkodą, wybierz jak największy basen, aby móc się cieszyć pełnym komfortem kąpieli. Powinieneś pamiętać jednak o tym, że niecka basenowa to niejedyny wydatek. Wpływ na końcowy wynik finansowy mają również materiały potrzebne do zamontowania basenu oraz jego ewentualne przykrycie.

Podsumowując, wybór wielkości basenu zależy od kilku czynników, do których należą: wielkość działki, preferencje użytkownika, a także zasobność portfela. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl