pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Gdzie usytuować urządzenia techniki basenowej?

0
Gdzie usytuować urządzenia techniki basenowej?

Własny basen kojarzy nam się przede wszystkim z niecką, która umożliwia wodny relaks. Aby jednak był on możliwy, musimy zadbać o czystość wody. To z kolei wymaga instalacji różnorodnych urządzeń techniki basenowej, które mają za zadanie nie tylko oczyścić wodę, ale także ją podgrzać dla większego komfortu kąpieli. Z naszego wpisu dowiesz się, gdzie usytuować urządzenia techniki basenowej. 

Niezbędne urządzenia do basenu ogrodowego

Istnieje wiele urządzeń i akcesoriów basenowych, które ułatwiają utrzymania basenu w czystości, a także wpływają na większy komfort kąpieli. Aby była ona przyjemna i bezpieczna należy przede wszystkim zadbać o czystość wody. Powinna być ona przejrzysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. W tym celu każdy basen musi być wyposażony w system filtracyjny, który trzeba dostosować do pojemności i wielkości niecki. Za czystość odpowiada zestaw filtracyjny, w którego skład wchodzi pompa i filtr. Zasysana przez pompę woda jest wtłaczana do filtra, w którym zatrzymywane są zanieczyszczenia. Warto zainwestować zatem w wydajne zestawy filtracyjne, będzie to bowiem gwarancją najwyższej skuteczności działania. Szczególnie popularne są filtry piaskowe.

Woda z basenu dostaje się do filtracji poprzez skimmer, który jest jednym z najczęstszych systemów uzdatniania wody w basenach prywatnych. Element ten pełni również funkcję prefiltra, wyłapując większe zanieczyszczenia z powierzchni wody. Warto również zainwestować w odkurzacz automatyczny typu Zodiak Tornax wyposażony we własną pompę i filtr, który doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem dna niecki. 

W naszym klimacie możemy cieszyć się kąpielą jedynie przez kilka miesięcy. Aby wydłużyć ten czas, warto zainwestować także w pompę ciepła. Działanie urządzenia opiera się na procesie sprężania i rozprężania powietrza, które następnie ogrzewa wodę w zbiorniku. Specjalny wymiennik ciepła zapewnia dość szybkie ogrzewanie wody przepływającej przez pompę. Urządzenie sprawia, że woda zyskuje optymalną temperaturę, a z uroków kąpieli można korzystać od kwietnia po październik, z tym że w chłodniejszych miesiącach urządzenie jest bardzo wydajne energetycznie w ciepłe dni.

Najlepsza lokalizacja dla urządzeń techniki basenowej

Planując lokalizację basenu, najlepiej nie decydować się na najbardziej odległy zakątek ogrodu, ponieważ może się to wiązać z dodatkowymi kosztami związanymi z doprowadzeniem tam zasilania elektrycznego. Jeśli już zaplanujemy, w którym miejscu zostanie zamontowana niecka, musimy także wiedzieć, gdzie umieścić urządzenia techniki basenowej. Aby pompa działała właściwie, powinna znajdować się niedaleko basenu. Im ta odległość będzie większa, tym wyższej mocy pompy będziemy potrzebować. Najlepiej więc nie przekraczać odległości kilku metrów. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku pompy ciepła, która powinna znajdować się przy basenie - im większa odległość, tym większe straty ciepła. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby zapewnić jej dopływ świeżego powietrza. 

Aby basen działał bez zarzutu, najlepiej powierzyć jego montaż profesjonalnej ekipie. Z pewnością dobierze ona najlepszą lokalizację dla urządzeń techniki basenowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl