pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak często należy serwisować urządzenia basenowe?

0
Jak często należy serwisować urządzenia basenowe?

Posiadanie własnego basenu wiąże się nie tylko z koniecznością zakupu niecki, ale też różnorodnych urządzeń basenowych. To one odpowiadają za czystość wody i umożliwiają bezpieczną kąpiel. Aby jednak pracowały w pełni efektywnie, muszą być regularnie serwisowane. Z naszego wpisu dowiesz się, jak często należy serwisować urządzenia basenowe.

Aby móc korzystać z relaksującej kąpieli we własnym ogrodzie, nie wystarczy jedynie zadbać o zakup niecki. Oprócz niej równie ważne są specjalistyczne urządzenia, które odpowiadają m.in. za utrzymanie czystości wody. Mowa tutaj o systemie filtracyjnym. Dzięki obecności zestawu filtracyjnego, przez który przepływa woda, wszelkie nieczystości pozostają w filtrze. Najlepiej sprawdza się tutaj filtr piaskowy. Nie ulega więc wątpliwości, że pompa jest niezbędnym urządzeniem do basenu ogrodowego. Jej działanie można wspomóc instalując systemy służące do automatycznej dezynfekcji wody. Szczególnie interesującymi są chloratory soli, które dezynfekują wodę w przyjazny i terapeutyczny dla skóry sposób. Bez nieprzyjemnego zapachu chloru. Nie są to jednak jedyne działania, które pozwolą zachować czystość wody, a tym samym wpłyną na bezpieczeństwo kąpieli.

Należy pamiętać także o tym, że sprawne działanie całego systemu zależy od regularnego serwisowania urządzeń. Jako że systemy, które służą do dezynfekcji wody opierają swoje działanie na bardzo precyzyjnych danych o niewielkim marginesie błędu, ich podzespoły wymagają konserwacji dwa razy w roku bądź wymiany dwa razy na półtora do dwóch lat. Jeśli będziemy o tym pamiętać zyskamy pewność, że systemy te będą pracować w pełni efektywnie, co przełoży się na czystość wody basenowej i zagwarantuje komfort kąpieli. Oprócz tego warto także zadbać o regularne serwisowanie urządzeń na okres jesienno-zimowy, co jest podstawową czynnością mającą na celu przygotowanie sprzętu do przerwy w użytkowaniu po sezonie.

Podsumowując, regularne serwisowanie urządzeń basenowych to ważne działanie, dzięki któremu będziemy mieć pewność ich sprawności i trwałości na lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl