pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak długo trwają prace związane z zamontowaniem basenu?

0
Jak długo trwają prace związane z zamontowaniem basenu?

Każdy właściciel ogrodu, który podejmie decyzję o posiadaniu własnego basenu, chciałby zapewne jak najszybciej cieszyć się kąpielą. Tymczasem nie jest to jednak aż tak szybkie, jakby się mogło wydawać, a od pomysłu do realizacji musi minąć trochę czasu. Jak długo trwają prace związane z zamontowaniem basenu?

Odpowiedź na powyższe pytanie będzie zależała oczywiście od rodzaju basenu. W naszym artykule skupimy się jednak na basenach z tworzyw sztucznych, jest to bowiem rozwiązanie pośrednie, które łączy funkcjonalność i wygodę basenu całorocznego z względnie szybkim czasem montażu. 

Jeśli chodzi o baseny poliestrowe, ich największą zaletą jest fakt, że dostarczane są na miejsce w jednym elemencie. Dzięki temu montaż jest w miarę prosty i szybki. Należy pamiętać jednak o tym, że wymaga on wcześniejszych przygotowań. Ich pierwszym etapem jest wybór optymalnego miejsca i wykopanie dołu o odpowiednich rozmiarach. Niezbędna jest tutaj praca koparki, która w zależności od wielkości dołu i warunków pogodowych powinna zająć maksymalnie dwa dni. Aby basen mógł być bezpiecznie umieszczony w przygotowanym do tego miejscu, należy również przygotować zbrojoną wylewkę betonową. Ten etap prac będzie najdłuższy, ponieważ beton potrzebuje czasu na związanie i osiągnięcie maksymalnej wytrzymałości. Niezbędne jest w tym czasie polewanie go wodą. W zależności od grubości wylewki powinna być ona gotowa po ok. 2-3 tygodniach.

W kolejnym kroku można już zdecydować się na usługę montażową oferowaną przez firmę sprzedającą basen. Przywiezienie niecki na miejsce, jej rozładunek, osadzenie w gruncie, montaż elementów systemu filtracyjnego i lamp to etap prac, którego czas zależny jest od wielkości basenu oraz od tego, czy wszystkie elementy są już wykonane. Na ogół prace te zajmują od 2 do 5 dni i jest to zdecydowanie krótszy okres niż w przypadku basenów betonowych.

Podsumowując, czas montażu basenu zależy od jego rodzaju i wielkości. W przypadku basenów poliestrowych wraz z wcześniejszym przygotowaniem miejsca, na kąpiel we własnym ogrodzie przyjdzie nam poczekać ok. 4 tygodni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl