pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak dobrać odpowiednią pompę do basenu?

0
Jak dobrać odpowiednią pompę do basenu?

Własny basen to już nie tylko niedoścignione marzenie z amerykańskich willi, ale coraz częściej także element polskich ogrodów. Podnosi on wartość nieruchomości, pozytywnie wpływa na wygląd otoczenia, a przede wszystkim zapewnia użytkownikom możliwość wspaniałego relaksu. Nie dziwi więc fakt, że właściciele basenów dokładają wszelkich starań, aby były one nie tylko piękne i zadbane, ale przede wszystkim komfortowe w użytkowaniu. Aby było to możliwe, muszą być wyposażone w pompę, która zapewni krystalicznie czystą wodę. Jak dobrać odpowiednią pompę do basenu?

Aby kąpiel w basenie była przyjemna i bezpieczna, należy zadbać przede wszystkim o czystość wody. W tym celu z pewnością trzeba usunąć z niej zanieczyszczenia naniesione przez wiatr. Nie tylko one zagrażają jednak czystości, bowiem w niecce mogą gromadzić się również niewidoczne gołym okiem, groźne dla zdrowia drobnoustroje. Aby temu zapobiec, basen musi być wyposażony w sprawny system filtracyjny, którego składową jest pompa.

Jak działa pompa basenowa

O zasadę działania pompy basenowej zapytaliśmy przedstawiciela firmy Pool Design Company zajmującej się produkcją i sprzedażą basenów. Jak twierdzi nasz rozmówca, pompa obiegowa jest bardzo ważnym elementem instalacji. Dzięki jej obecności woda jest systematycznie zasysana, a następnie wtłaczana do filtra, gdzie zostaje oczyszczona z zabrudzeń stałych. Następnie z powrotem jest przepompowywana do niecki. Taki proces jest niezbędny do zachowania czystości basenu

Istnieje wiele teorii dotyczących tego, ile razy na dobę powinno dojść do oczyszczenia całej objętości basenu. Większość ekspertów twierdzi jednak, że proces ten powinien zachodzić co najmniej 3 razy na dobę. Aby było to możliwe, należy jak najlepiej dobrać pompę do parametrów basenu.

Zasady doboru pompy obiegowej

Jednym z najistotniejszych czynników przy wyborze pompy basenowej jest jej wydajność podawana w litrach na godzinę. Dobór odpowiedniej przepustowości pompy pozwoli na całościowe oczyszczenie wody kilka razy na dobę. W dokumentacji basenu powinny znaleźć się wskazówki dotyczące tego, jaką moc pompy trzeba zastosować. Z pewnością warto tu także zasięgnąć opinii sprzedawcy basenu, ponieważ odpowiednia wydajność pompy to klucz do sukcesu. Zbyt mała przepustowość sprawi, że woda nie zostanie właściwie oczyszczona, natomiast przewymiarowanie i pompa o zbyt dużej mocy będzie generować niepotrzebne koszty.

Nie bez znaczenia jest także materiał oraz sposób wykonania pompy. W sprzęt tego typu najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonych producentów, dbają oni bowiem o to, aby oferować sprzęt wykonany z europejskich materiałów wysokiej klasy, co przekłada się na sprawność działania, a przede wszystkim żywotność pompy.

Podsumowując, przy wyborze pompy basenowej najważniejsza jest jej moc. Warto zwrócić także uwagę na średnicę oraz wybrać sprawdzony produkt. Wszystko to sprawi, że będziemy mogli się cieszyć krystalicznie czystą wodą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl