pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak działają pompy dozujące do basenu?

0
Jak działają pompy dozujące do basenu?

Krystaliczne czysta woda to marzenie niejednego użytkownika basenu. Jeszcze do niedawna utrzymanie takiego stanu wymagało nieco czasu i wysiłku ze strony użytkownika. Producenci nowoczesnej techniki basenowej dbają jednak o to, aby utrzymanie przydomowego kąpieliska w czystości było coraz bardziej komfortowe. Efektem tych starań jest powstanie nowoczesnych automatów dozujących. Dowiedz się, jak działają pompy dozujące do basenu.

Dlaczego woda w basenie powinna być czysta?

Czysta woda w basenie zachęca do kąpieli i pozytywnie wpływa na wygląd niecki, warto więc dbać o jej stan ze względów estetycznych. Oprócz tego jej jakość ma olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa kąpiących i jest to najważniejszy powód, dla którego należy na bieżącą kontrolować jej parametry. Glony, grzyby czy bakterie mogą być przyczyną alergii skórnych, a także innych infekcji. Aby to tego nie dopuścić, konieczne jest regulowanie stanu PH, a także dozowanie odpowiedniej chemii. Można to oczywiście robić w sposób ręczny, ale jest on niewygodny. Ponadto nie daje pełnej precyzji, nigdy więc do końca nie wiemy, czy ilość środków jest wystarczająca. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie pomp dozujących.

Rodzaje pomp perystaltycznych

Automaty dozujące chemię basenową są to nowoczesne urządzenia przeznaczane do uzdatniania wody. Wyposażone są w mikroprocesor, którego zadaniem jest analiza parametrów wody basenowej. Na jej postawie pompy w zależności od potrzeb dozują odpowiednie środki. Najczęściej urządzenie tego typu dzielą się na trzy rodzaje pomp perystaltycznych:

  • pompy pojedyncze - przeznaczone są do proporcjonalnego dawkowania płynnych produktów na bazie chloru lub też do dozowania korektora odczynu kwasowo-zasadowego przy pomocy wbudowanego urządzenia do odczytu wartości pH,
  • pompy podwójne - ich cechą charakterystyczną jest możliwość jednoczesnego przeprowadzania pomiaru oraz regulacji poziomu pH oraz Rx,
  • pompy potrójne - to najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Posiadają one wbudowane urządzenia do pomiaru oraz regulacji poziomu pH i Rx, a jednocześnie rozbudowane są o czasowe dozowanie środka dezynfekującego lub fluktującego, w zależności od temperatury wody. Posiadają ponadto wybudowane narzędzie do odczytu potencjalnej wartości Rx do proporcjonalnego dozowania chloru.

Do największych zalet pomp perystaltycznych należy precyzja dozowania chemii basenowej oraz komfort użytkownika. Dzięki zastosowaniu urządzenia ma on pewność, że kąpiel będzie w pełni bezpieczna, ponieważ automat dozujący optymalnie dobierze ilość środków do stanu zanieczyszczenia. Wszystko to sprawia, że z pewnością jest to bardzo przydatna inwestycja.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl