pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak przygotować nieckę basenową i urządzenia techniki basenowej do przerwy zimowej?

0
Jak przygotować nieckę basenową i urządzenia techniki basenowej do przerwy zimowej?

Basen cieszy nas szczególnie latem i to wtedy najbardziej o niego dbamy. Warto jednak wiedzieć, że o innych porach roku także warto przeprowadzić prace związane z pielęgnacją basenu, ponieważ sprawią one, że będzie on właściwie eksploatowany, a tym samym posłuży nam przez wiele lat. Szczególnie istotne jest właściwe przygotowanie go zimy. Podpowiadamy, jak przygotować nieckę basenową i urządzenia techniki basenowej do przerwy zimowej. 

Dlaczego przygotowanie basenu do zimy jest istotne?

Mroźne, zimowe dni mogłyby uszkodzić nieckę i urządzenie techniki basenowej, jeśli pozostałyby one niezabezpieczone. Z tego powodu warto poznać poszczególne kroki, które pozwolą nam przygotować basen do zimy, a tym samym sprawią, że w kolejnym sezonie będziemy mogli cieszyć się kąpielą. 

Co zatem należy zrobić?

  • Wyreguluj poziom pH, a następnie zastosuj odpowiedni środek chemiczny. Winterkonserwant zastosowany jednorazowo jesienią zapobiegnie osadzaniu się brudu oraz osadów z wapnia na ścianach niecki, a także będzie przeciwdziałał nadmiernemu rozwojowi glonów w okresie zimy. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie oczyścić basen na wiosnę. Po dodaniu środka należy dobrze wymieszać wodę. Najlepiej zrobić to włączając pompę z pominięciem filtra.
  • Spuść wodę z basenu, pozostawiając około połowy jej objętości. Jej poziom powinien sięgać ok. 15-20 cm poniżej dysz napływowych, a także wszelkich wystających elementów. Istotne jest także zabezpieczenie wlotów dysz oraz innych wejść, przez które woda mogłaby się dostać do rurociągów. Dzięki spuszczeniu wody do odpowiedniego poziomu, nie trzeba się będzie obawiać o ściany niecki, ponieważ siła marznącej ziemi zostanie zneutralizowana przez siłę marznącej wody.
  • Spuść wodę z instalacji filtrującej i grzewczej oraz usuń pozostałości wody poprzez wtłoczenie powietrza do instalacji. Należy także zamknąć zawory doprowadzające wodę do pompy. Pamiętaj, aby urządzenia techniki basenowej wymontować z pomieszczenia i zimą przechowywać w dodatniej temperaturze.
  • Wyczyść ścianki basenu, ponieważ dzięki temu łatwiej doprowadzisz basen do porządku na wiosnę.
  • Wrzuć do basenu pływające przedmioty, np. plastikowe butelki. Działanie to ochroni ściany basenu przed rozszerzającym się lodem, ponieważ butelki zaabsorbują siłę wytwarzaną przez lód.
  • Nakryj basen specjalnym przykryciem zimowym, które ochroni go przed liśćmi i zabrudzeniami. Doskonałym przykładem jest przykrycie basenowe zimowe Airbag. Jego idealna szczelność gwarantuje czystość basenu przez okres zimowy, a półkolista forma zapobiega zbieraniu się wody deszczowej i śniegu.

Właściwe przygotowanie basenu do zimy nie tylko pozwoli łatwiej doprowadzić go do porządku przed kolejnym sezonem kąpielowym, ale także znacznie wydłuży jego trwałość. Z pewnością warto więc poświęcić trochę czasu, aby dobrze zadbać o basen po sezonie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl