pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak serwisować systemy podgrzewania wody w basenie?

0
Jak serwisować systemy podgrzewania wody w basenie?

Kąpiel we własnym basenie jest prawdziwą radością. Niestety w naszym klimacie można się nią cieszyć zaledwie kilka miesięcy. Coraz więcej osób decyduje się więc na przedłużenie sezonu kąpielowego, co jest możliwe dzięki zastosowaniu pomp ciepła i wymienników ciepła. Z naszego wpisu dowiesz się, jak serwisować systemy podgrzewania wody basenowej. 

Jak działają systemy podgrzewania wody basenowej?

Najpopularniejszym urządzeniem do podgrzewania wody basenowej jest pompa ciepła. Jej działanie opiera się na procesie sprężania i rozprężania powietrza, które następnie ogrzewa wodę w zbiorniku. Specjalny wymiennik ciepła wbudowany w urządzenie zapewnia dość szybkie ogrzewanie wody przepływającej przez pompę. Dzięki temu można podgrzać wodę basenową i cieszyć się kąpielą nawet w czasie chłodniejszych dni. Warto jednak wiedzieć, że im wyższa temperatura powietrza, tym więcej ciepła urządzenie pozyska i przekaże do wody basenowej. Pompa nie umożliwi nam zatem kąpieli zimą, skutecznie może jednak wydłużyć sezon kąpielowy od kwietnia do października, nie obciążając mocno domowego budżetu. Aby jednak jej działanie było właściwe, należy regularnie ją serwisować.

Konserwacja systemów podgrzewania wody w basenie

Systemy podgrzewania wody w basenie charakteryzują się prostotą montażu i efektywnością działania. Trzeba jednak pamiętać, że po sezonie letnim należy przygotować urządzenie do przerwy zimowej. Pompa ciepła wymaga konserwacji w okresie jesienno- zimowym. Podobnie jest z pozostałymi urządzeniami, które narażone na działanie mrozu zostałyby uszkodzone poprzez zamarzającą w nich wodę. Aby zapobiec uszkodzeniom należy opróżnić urządzenia z wody, jeśli basen nie będzie używany w przez okres zimowy. Dzięki temu zapewnimy sobie prawidłową pracę systemu grzewczego, a już od wczesnej wiosny będziemy mogli korzystać z uroków kąpieli pod gołym niebem. 

Konserwacja systemów podgrzewania wody w basenie ma bardzo duże znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Należy zatem pamiętać o tym, aby wykonywać ją regularnie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl