pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu?

0
Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu?

Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy przygotowywać swój basen do kolejnego sezonu kąpielowego. Dbamy o to, aby jego otoczenie było zadbane, a sama kąpiel dostarczała nie tylko upragnionego relaksu, ale także zapewniała bezpieczeństwo. Z tego powodu istotna jest zarówno dbałość o czystość wody, jaki wyposażenie basenu w odpowiednie akcesoria. Dowiedz się, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu. 

Zapewnij czystość wody

Aby kąpiel w basenie była bezpieczna, trzeba zadbać przede wszystkim o czystość wody. Podstawą działań, które pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń jest sprawny system filtracyjny wyposażony w pompę obiegową wraz z filtrem. Dzięki zasysaniu wody i wtłaczaniu jej do filtra, w szybki sposób można pozbyć się zanieczyszczeń stałych. Oprócz nich w wodzie basenowej mogą się także znajdować niewidoczne gołym okiem bakterie i drobnoustroje. Z tego powodu warto stosować odpowiednie preparaty chemiczne. Aby ich dozowanie było łatwe, a działanie charakteryzowało się pełną skutecznością, warto posiadać na wyposażeniu automat dozujący chemię basenową. Jest to urządzenia, które dzięki mikroprocesorowi dokonuje analizy parametrów wody, a następnie w zależności od potrzeb dozuje odpowiednie środki. Wszystko to sprawia, że woda jest pozbawiona zanieczyszczeń, co przekłada się na bezpieczeństwo kąpieli.

Zadbaj o oświetlenie

Kąpiel w basenie można zaplanować zarówno w ciągu dnia, ale także po zmroku. Aby zapewnić sobie nie tylko nastrój, ale i dobrą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo, warto zastosować odpowiednie oświetlenie basenu. Dzięki niemu doskonale widać po zmroku, gdzie znajduje się niecka, co chroni przed przypadkowym wpadnięciem do wody i zwiększa komfort kąpieli. Aby jednak oświetlenie właściwie spełniało swoją funkcję, powinno być dobrze dobrane. Warto zwrócić tutaj uwagę na wielkość basenu i dostosować do niej odpowiednią ilość punktów świetlnych, jak i dobrać odpowiednie lampy. Najpopularniejszymi rodzajami oświetlenia basenowego są lampy LED, a także oświetlenie halogenowe. 

Zamontuj drabinki

Podczas korzystania z basenu trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby podczas wchodzenia i wychodzenia uniknąć przypadkowego pośliźnięcia. Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest zamontowanie specjalnych drabinek. Wyposażone są one w stopnie ze stali nierdzewnej, dzięki czemu ułatwiają wejście do basenu oraz wyjście z niego. Aby korzystanie z nich było w pełni komfortowe, powinny być posiadać nakładki antypoślizgowe. Dzięki temu ryzyko ześliźnięcia się i przypadkowego upadku jest ograniczone do minimum. Wszystko to sprawia, że kąpiel jest nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna. 

Podsumowując, najważniejszą kwestią podczas korzystania z basenu jest bezpieczeństwo. Z tego powodu trzeba zadbać nie tylko o czystość wody basenowej, ale także o wyposażenie niecki w dodatkowe akcesoria, które zwiększą komfort kąpieli i zminimalizują ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń związanych z pośliźnięciem lub upadkiem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl