pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jakie są koszty instalacji basenów?

0
Jakie są koszty instalacji basenów?

Przed przystąpieniem do realizacji marzenia o własnym basenie, warto przeprowadzić dokładną kalkulację i uwzględnić w niej wszystkie niezbędne wydatki. Wielu osobom wydaje się, że koszt basenu ogranicza się do ceny niecki. Tymczasem należy doliczyć do niego niezbędny osprzęt, prace ziemne, a także opłatę za montaż. Z naszego wpisu dowiesz się, co składa się na ostateczny koszt instalacji basenów.

Montaż basenów poliestrowych jest znacznie prostszy i krótszy niż w przypadku konstrukcji murowanych. Wpływa to również na niższy koszt inwestycji. Dzięki temu coraz więcej osób może pozwolić sobie na luksus kąpieli we własnym ogrodzie. Co więcej raz przeprowadzona inwestycja pozwala na komfort użytkowania basenu przez wiele lat. Nie trzeba poświęcać czasu na rozstawianie i składanie, jak w przypadków basenów stelażowych, a i efekt wizualny jest znacznie lepszy.

Na ostateczny koszt instalacji wpływa cena niecki,  a także osprzętu i prac instalacyjnych. Montaż basenu oferowany przez naszą firmę obejmuje osadzenie niecki w gruncie i podłączenie systemu filtracyjnego.

Na zakres prac składają się:

  • przygotowanie w niecce otworów na elementy systemu filtracyjnego (skimmer, dysze) i lampy,
  • montaż w niecce elementów systemu filtracyjnego i lamp,
  • podłączenie drenażu wokół niecki (studzienka rewizyjno-drenażowa),
  • podłączenie pompy i filtra,
  • przygotowanie drenażu ,
  • etapowe obsadzenie niecki w gruncie,
  • uruchomienie systemu filtracyjnego,
  • aplikacja chemii basenowej,
  • w cenie zestaw armatury.

Warto wiedzieć także, że na całkowity koszt inwestycji będzie się składało kilka czynników. Należy uwzględnić prace ziemne, sprawdzenie poziomu wód gruntowych, przygotowanie betonowej podstawy oraz zakup materiałów potrzebnych do wykonania tych prac, czyli zaprawy betonowej i styroduru. Kolejnym etapem są prace hydrauliczne oraz instalatorskie, a także stabilizacja niecki w wykopie. Aby basen okazale się prezentował, trzeba także przygotować plażę basenową, czyli przestrzeń wokół niego. Jej koszt będzie zależny od użytych materiałów. Może to być np. deska kompozytowa czy też płyty tarasowe.

Montaż basenu z pewnością nie przysporzy żadnych problemów, jeśli zleci się go profesjonalnej firmie. Będzie to gwarancja, że prace zostaną przeprowadzone szybko, a przede wszystkim właściwie.

Ostateczny koszt instalacji basenu to nie tylko zakup niecki, ale też kilka dodatkowych czynników. Ceny usług zależne są od regionu i warto je sprawdzić przed przygotowaniem terenu i montażem basenu. Mimo to ogromną zaletą basenu dostarczanego w jednym elemencie jest stosunkowo prosty montaż, który nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl