pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jakie urządzenia są pomocne przy utrzymaniu prawidłowych parametrów wody basenowej?

0
Jakie urządzenia są pomocne przy utrzymaniu prawidłowych parametrów wody basenowej?

Krystalicznie czysta woda basenowa ma wpływ nie tylko na wygląd samego basenu i jego otoczenia, ale także na komfort kąpieli. Nie dziwi więc fakt, że właściciele dokładają wszelkich starań, aby zapewnić jej przejrzystość i pozbawić wszelkich zanieczyszczeń. Jest to możliwe dzięki użyciu licznych przydatnych akcesoriów. Przeczytaj, jakie urządzenia są pomocne przy utrzymaniu prawidłowych parametrów wody basenowej.

Aby woda basenowa była czysta i gwarantowała bezpieczeństwo kąpieli powinna być pozbawiona większych zanieczyszczeń, a także niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów. W tym celu należy przeprowadzić czynności, do których należą oczyszczanie, filtrowanie i uzdatnianie. Przydatnymi urządzeniami, które zdecydowanie je ułatwią są: system filtracyjny, skimmer, oraz systemy do dezynfekcji wody jak np. chlorator soli, lampa UV-C  czy stacje dozujące oraz odkurzacz basenowy.

System filtracyjny

Sprawny system filtracyjny to podstawa funkcjonowania każdego basenu. Jego najważniejszym elementem jest odpowiednio dobrana pompa obiegowa oraz filtr. Dzięki niej woda w basenie jest poddawana ciągłemu obiegowi. Systematyczne zasysanie, a następnie wtłaczanie wody do filtra powoduje oczyszczenie z zabrudzeń stałych. Warto zdecydować się także na dobrej jakości filtr, ponieważ skutecznie zatrzyma on większość zanieczyszczeń. Szczególnie popularne są filtry piaskowe, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania. 

Skimmer

Skimmer to urządzenie, które montowane jest w górnej części ściany basenu i ma za zadanie zbieranie z tafli wody większych zanieczyszczeń. Liście czy drobne gałązki, z którymi nie poradziłaby sobie pompa zostają na skimmerze, z którego łatwo je usunąć. Wpływa to nie tylko na sprawniejsze działanie całego systemu filtracyjnego, ale też na komfort użytkownika, nie musi on bowiem zbierać zanieczyszczeń ręcznie. Co więcej powierzchniowy oczyszczacz wody może być również wyposażony w dozownik, w którym umieszcza się produkty czyszczące i uzdatniające wodę.

Chlorator

Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem pozwalającym na skuteczne uzdatnianie wody jest zastosowanie chloratorów soli. Jest to alternatywna metoda utrzymania wody w czystości dzięki użyciu chloru w procesie elektrolizy. Przepływ wodnego roztworu soli przez komórkę elektrolityczną, pozwala na przekształcenie chlorku sodu w gazowy chlor, który po rozpuszczeniu w wodzie zamienia się w płynny chlor. Wszystko to powoduje automatyczną dezynfekcję oraz pozwala na redukcję użycia chloru. Woda zyskuje czystość i przejrzystość, a do tego nie podrażnia i nie wysusza skóry. Urządzenia do elektrolizy soli są więc niezwykle przydatne w procesie utrzymania prawidłowych parametrów wody basenowej.

Automatyczny odkurzacz basenowy

Oczyszczanie powierzchni wody, jakie zapewnia skimmer może okazać się niewystarczające. Na ściankach oraz dnie niecki zbierają się bowiem zanieczyszczenia, które mogą być trudne do usunięcia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi automatyczny odkurzacz basenowy. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które wpływa na czystość basenu i komfort użytkownika. Największym atutem tego typu odkurzacza jest fakt, że samodzielnie rozpoznaje on kształt oraz głębokość basenu, a jego budowa umożliwia bezpieczne poruszanie się po wszelkiego rodzaju powłokach. Inteligentny system przemieszczania sprawia, że odkurzacz doskonale czyści całe dno oraz ściany boczne - dzięki wykorzystanemu systemowi smart motion efektywnie radzi sobie z całą powierzchnią basenu. Wysokiej jakości szczotki zbierają wszelkie zanieczyszczenia, a przezroczysty pojemnik na filtry zapewnia stałą kontrolę nad ich poziomem. Łatwo dostępny filtr, znajdujący się w górnej części, ułatwia opróżnienie pojemnika bez kontaktu rąk z zanieczyszczeniami. Dzięki urządzeniom do automatycznego czyszczenia basenu niecka jest w pełni pozbawiona zabrudzeń, co nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku.

Użycie sprawnego systemu filtracyjnego wraz ze skimmerem, odkurzaczem i urządzeniem do dezynfekcji wody pozwoli na utrzymanie prawidłowej jakości wody do kąpieli w basenie, dzięki czemu będzie on w pełni bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl