pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Kiedy najlepiej przystąpić do inwestycji w basen ogrodowy?

0
Kiedy najlepiej przystąpić do inwestycji w basen ogrodowy?

Upalne dni powodują, że marzymy o relaksującej kąpieli w chłodnej wodzie. Dość często właśnie wtedy zaczynamy się zastanawiać nad własnym basenem. Niestety może się okazać, że inwestycja, na którą zdecydujemy się w środku lata, nie pozwoli się sobą zbyt długo nacieszyć i trzeba będzie czekać do kolejnego sezonu, by w pełni korzystać z uroków własnego basenu. Z naszego wpisu dowiesz się, kiedy najlepiej przystąpić do inwestycji w basen ogrodowy.

Aby przywitać lato z własnym basenem ogrodowym, o inwestycji warto pomyśleć znacznie wcześniej. Choć popularne baseny poliestrowe dostarczane są na miejsce w jednym elemencie, a ich montaż nie jest skomplikowany, mimo wszystko nie należy zakładać, że od pomysłu do realizacji dzieli nas zaledwie jeden krok. Zanim niecka zagości w zaplanowanym dla niej miejscu, trzeba go odpowiednio przygotować. Niezbędna jest zbrojona wylewka betonowa, na której ustawić można basen po kilku dniach od jej ukończenia. Następnie trzeba osadzić nieckę, co na ogół trwa od dwóch do pięciu dni. Jak zatem widać, własnym basenem można się cieszyć po ok. 2 tygodniach. Dla osiągniecia pełnego efektu pozostają prace brukarskie i nasadzenia roślinności, które często trwają ok 3 tygodni. Z tego powodu montażu basenu nie należy odkładać na kolejny rok. Nie chcemy przecież, aby nasz ogród był placem budowy w okresie letnim, a cieszył soczystą zielenią i koił zmysły lazurową wodą.

Najlepszym okresem na dokonanie inwestycji jest jesień

Wypoczęci po wakacjach możemy przystępować do prac w ogrodzie, będziemy mieć dużo czasu, aby odpowiednio przygotować miejsce pod basen. Poza tym prace ziemne nie zniszczą zieleni, co miałoby miejsce wiosną. Będziemy mieli również czas, aby uporządkować i zagospodarować teren wokół basenu.

Kolejny argument jest taki, że w sezonie wiosenno-letnim wiele osób decyduje się na basen i czas realizacji wynosi kilka tygodni. Jesienią zaś zamówienia są realizowane na bieżąco, nie trzeba zatem długo czekać na swój basen, a dodatkowo realizujemy zamówienie według obecnych stawek, co ma również duże znaczenie w corocznych podwyżkach, które obserwujemy od pewnego czasu.

Podsumowując, najlepszym okresem na przystąpienie do inwestycji we własny basen ogrodowy jest jesień. Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu prac, lato będziemy mogli powitać z wymarzonym basenem, a teren wokół niego będzie uporządkowany, co wpłynie nie tylko na komfort kąpieli, ale także na wygląd ogrodu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl