pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Kiedy warto zainwestować w basenowy automat czyszczący?

0

Posiadanie własnego basenu to nie tylko przyjemność, ale też obowiązek. Aby woda była czysta i zachęcała do kąpieli, należy zadbać zarówno o dozowanie odpowiedniej chemii basenowej, jak i o regularne czyszczenie niecki. Można to robić w sposób ręczny lub automatyczny. Z naszego wpisu dowiesz się, kiedy warto zainwestować w basenowy automat czyszczący.

Odkurzacz basenowy to niezwykle przydatne urządzenie, dzięki któremu utrzymanie basenu w czystości nie przysparza żadnych problemów. To narzędzie o inteligentnym sposobie przemieszczania się, wyposażone w napęd gąsienicowy, które czyści dno oraz ściany boczne basenu. Automaty czyszczące najczęściej przystosowane są do pracy w basenach o sztywnej konstrukcji i bezpiecznie poruszają się po takich powłokach, jak: okładziny, poliester, zbrojone PCV, beton pokryty farbą oraz płytki. Nowoczesne urządzenia tego typu działają niezależnie od systemu filtracyjnego. Ponadto cechuje je lekkość, co powoduje, że bez problemu można przenieść je w dowolne miejsce. Wszystko to sprawia, że są wygodne w użytkowaniu i znacznie ułatwiają utrzymanie basenu w czystości. 

Automatyczne czyszczenie basenu to doskonały wybór dla posiadaczy basenów wkopywanych, którym zależy na zachowaniu niecki w doskonałej czystości bez wysiłku ze strony użytkownika. Sprawdzi się u osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na czynności pielęgnacyjne związane z basenem, a zależy im na tym, aby w każdej chwili móc korzystać z kąpieli. Będzie także dobrym wyborem w przypadku dużych basenów, ponieważ nawet przy zaangażowaniu i regularnym usuwaniu nieczystości, nie da się ręcznie pozbyć wszystkich zanieczyszczeń. Automat czyszczący gwarantuje natomiast, że zarówno dno, jak i boki niecki będą wolne od brudu, co przełoży się na komfort kąpieli. 

Podsumowując, manualne sposoby czyszczenia basenu działają doraźnie, natomiast odkurzacz/robot automatyczny dogłębnie czyści basen, co korzystnie wpływa na użytkowanie. Chroni także przed uszkodzeniem zestawu filtracyjnego. Z pewnością jest to więc inwestycja warta zainteresowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl