pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak działa odkurzacz basenowy?

0

Odkurzacz basenowy - skuteczne czyszczenie bez spuszczania wody

Basen powinien być regularnie czyszczony, nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Na szczęście na rynku znajdziemy różnorodne akcesoria basenowe oraz nowoczesne urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają nam utrzymanie przydomowego kąpieliska w perfekcyjnej czystości. Jednym z nich jest właśnie odkurzacz basenowy.

Większość osób wyobraża sobie, że aby oczyścić dno i ściany basenu należy najpierw spuścić wodę, następnie zastosować mop, szczotkę lub gąbkę oraz wiele różnych detergentów. I rzeczywiście, kiedyś był to jedyny sposób na czysty basen. Obecnie jednak optymalnym rozwiązaniem jest odkurzacz do basenów.

Chociaż zakup odkurzacza to pewna inwestycja, ponieważ cena tych urządzeń przekracza nieco koszt standardowych odkurzaczy domowych, jednak należy wziąć pod uwagę koszty, jakie ponosimy czyszcząc basen w sposób opisany powyżej. W tym przypadku musimy nabyć odpowiednie przyrządy do czyszczenia i środki czyszczące. Do tego dochodzi koszt za wodę. W końcu musimy wylać wcześniejszą i napełnić zbiornik nową wodą. To wszystko generuje spore koszty, a także wymaga czasu i wysiłku. Jednorazowa inwestycja w skuteczny i wydajny odkurzacz basenowy okazuje się więc całkowicie uzasadniona.

Działanie odkurzacza basenowego

Odkurzacz basenowy zwykle podłączany jest do standardowej instalacji w basenie, która odpowiada za filtrację wody. Urządzenie czyszczące współpracuje też ze standardowo używanymi w basenie pompami. Rura ssąca mocowana jest do węża podłączonego do pompy, która zasysa wodę przez odkurzacz. Powstaje w ten sposób ciśnienie wprawiające w ruch szczotki i kółka w odkurzaczu, dzięki czemu urządzenie powoli przemieszcza się po dnie basenu. Cała praca odkurzacza polega na zbieraniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które następnie mogą trafiać do pojemnika w odkurzaczu lub zostać przefiltrowane.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl