pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Główne korzyści z zastosowania pomp ciepła w basenach

0

Działanie pompy ciepła w basenie kąpielowym

W pompę ciepła coraz częściej wyposażane są baseny kąpielowe . Działanie urządzenia opiera się na procesie sprężania i rozprężania powietrza, które następnie ogrzewa wodę w zbiorniku. Specjalny wymiennik ciepła zapewnia dość szybkie ogrzewanie wody przepływającej przez pompę.

Jeśli urządzenie zostanie odpowiednio dobrane do powierzchni i kubatury basenu, pompa może działać niemal zupełnie bezobsługowo. Co więcej, jej użytkowanie jest praktycznie bezwysiłkowe.

Dlaczego warto zastosować pompę ciepła w basenie?

Oczywiście główną zaletą pompy ciepła w basenie jest fakt, że dzięki niej możemy zażywać kąpieli w ciepłej wodzie. Istotna jest temperatura powietrza - im wyższa, tym więcej ciepła urządzenie pozyska i przekaże do wody basenowej.

Bardzo ważną zaletą jest również prostota montażu pompy ciepła, która powinna być zlokalizowana możliwie jak najbliżej basenu. Niezbędne jest również doprowadzenie instalacji z wodą basenową i zasilanie. Warto też pamiętać, aby umiejscowić pompę w miejscu przewiewnym i zapewnić jej swobodny przepływ powietrza.

Pompa ciepła jest urządzeniem całkowicie ekologicznym. Nie produkuje żadnych szkodliwych dla środowiska naturalnego spalin. Jest to również jeden z najbezpieczniejszych sposobów na ogrzewanie basenów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl