pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Jak przeprowadzić skuteczne czyszczenie basenu ogrodowego?

0

Każdy posiadacz przydomowego basenu z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że brak widocznych zanieczyszczeń nie oznacza wcale, że woda jest perfekcyjnie czysta. Z tego też powodu skuteczna i regularna dbałość o czystość wody w basenie to absolutna podstawa.

Jak dbać o czystość basenu w sposób oszczędny i ekologiczny?

Dbałość o przydomowy basen jest ważna, ale też należy uważać, aby nie popaść w skrajność. Wody nie trzeba wymieniać co tydzień. Byłoby to bardzo nieoszczędne, a także nieekologiczne. Dlatego też podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak skutecznie i oszczędnie oczyszczać przydomowe baseny poliestrowe.

Czyszczenie basenów opiera się na dwóch najważniejszych czynnościach, czyli filtrowaniu i uzdatnianiu. Filtrowanie ma na celu usunięcie z wody basenowej wszystkich zanieczyszczeń. Niezbędne są do tego dobrej jakości pompy filtrujące, które wyłapią wszelkie zabrudzenia.

Po zastosowaniu filtrów woda jest oczyszczona z drobnych zanieczyszczeń, ale jeszcze nieuzdatniona. Do uzdatniania stosuje się chlor, który wykazuje bardzo dobrą skuteczność, a jednocześnie jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie. Za sprawą chloru woda nabiera również błękitnego zabarwienia i jest bardziej przejrzysta.

Do bezpośredniego czyszczenia basenów wykorzystujemy kije teleskopowe z siatką, które pozwalają nam wyłowić większe zanieczyszczenia pływające. Ściany i dno basenu czyścimy przy użyciu odkurzacza basenowego, który podłączony jest do pompy. Odkurzacz zasysa wodę przy dnie, zbiera zanieczyszczenia, które następnie trafiają do filtra i pojemnika wewnątrz urządzenia.

Czysta woda w basenie jest przejrzysta i błękitna. Wpływa to nie tylko na wygląd basenu, ale przede wszystkim na samopoczucie osób kąpiących się w nim.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl