pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Sposoby dezynfekcji wody w basenie

0
Sposoby dezynfekcji wody w basenie

Krystalicznie czysta woda to wizytówka każdego basenu. Utrzymanie jej w dobrym stanie nie jest jednak tylko kwestią estetyki, ale i bezpieczeństwa. Bieżąca dbałość o jej jakość powoduje, że jest ona wolna od bakterii i drobnoustrojów, dzięki czemu można bez obaw korzystać z uroków kąpieli. Dowiedz się, jakie są najlepsze dezynfekcji wody w basenie.

Podstawą działania każdego basenu jest sprawny system filtracyjny. Jego najważniejszym elementem jest pompa obiegowa, która wymusza ciągły obieg wody. Woda jest zasysana, a następnie wtłaczana do filtra, gdzie następuje jej oczyszczenie z zabrudzeń stałych. Skuteczność działania systemu jest największa, jeśli dobierze się wydajność pompy do powierzchni basenu, a także postawi na filtr dobrej jakości. Szczególną popularnością cieszą się filtry piaskowe, które doskonale zatrzymują zanieczyszczenia. Oprócz filtracji drugą niezbędną czynnością jest dezynfekcja wody. I choć środki chemiczne można dozować ręcznie, współczesna branża basenowa preferuje nowocześniejsze i znacznie bardziej komfortowe rozwiązania. 

Nowoczesne sposoby dezynfekcji

Do nowoczesnych sposobów dezynfekcji wody basenowej należą:

  • automaty dozująceautomaty dozujące chemię to urządzenia, które dzięki mikroprocesorowi dokonują analizy parametrów wody, a następnie w zależności od potrzeb dozują odpowiednie środki. Na ogół występują wśród nich trzy rodzaje pomp perystaltycznych. Pojedyncze, które przeznaczone są do proporcjonalnego dawkowania płynnych produktów na bazie chloru lub też do dozowania korektora odczynu kwasowo-zasadowego. Podwójne mogą jednocześnie przeprowadzać pomiar oraz regulację poziomu pH oraz Rx. Najbardziej zaawansowane są pompy potrójne, czyli takie, które posiadają wbudowane urządzenia do pomiaru oraz regulacji poziomu pH i Rx, a jednocześnie rozbudowane są o czasowe dozowanie środka dezynfekującego lub fluktującego, w zależności od temperatury wody. Posiadają ponadto wybudowane narzędzie do odczytu potencjalnej wartości Rx do proporcjonalnego dozowania chloru,
  • chloratory soli - urządzenia pomagają utrzymać wodę w czystości, dzięki użyciu chloru w procesie elektrolizy. Przepływ wodnego roztworu soli przez komórkę elektrolityczną, pozwala na przekształcenie chlorku sodu w gazowy chlor, który po rozpuszczeniu w wodzie zamienia się w płynny chlor. Wszystko to powoduje automatyczną dezynfekcję oraz pozwala na redukcję użycia chloru. Woda zyskuje czystość i przejrzystość, a do tego nie podrażnia i nie wysusza skóry. Co więcej, najnowocześniejsze urządzenia tego typu wyposażone są w moduł WiFi, który umożliwia sterowanie za pomocą smartfona, dzięki czemu można przeprowadzić czyszczenie z dowolnego miejsca,
  • lampy UV-C -za dezynfekcję odpowiadają w tym przypadku promienie UV-C, które rozbijają związki chloru. Dzięki temu można zredukować ilość chemikaliów o 80%, jest to zatem metoda przyjazna dla środowiska, a tym samym dla użytkownika, ponieważ eliminuje podrażnienia skóry i oczu wynikające z użycia dużej ilości chloru. Lampy posiadają wbudowany licznik czasu, który dokładnie monitoruje liczbę roboczogodzin. Dzięki temu widać, kiedy lampa musi być wymieniona.

Najważniejszym zadaniem właściciela basenu jest utrzymanie wody w czystości. I choć może samodzielnie kontrolować jej stan i dozować środki chemiczne, nie będzie to działanie w pełni efektywne. Aby zapewnić sobie komfort i mieć pewność, że woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, lepiej zaufać nowoczesnym metodom.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl