pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Najważniejsze właściwości basenowych filtrów piaskowych

0

Konieczność stosowania sprawnej filtracji w basenach kąpielowych

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zastosowanie wydajnego systemu filtrującego jest kluczowe w przypadku basenów kąpielowych. Woda musi być filtrowana systematycznie, w innym przypadku będzie zanieczyszczona, mętna i niehigieniczna. Zastosowanie efektywnej filtracji w basenach przydomowych to skuteczny sposób na to, by woda była czysta, a więc nadawała się do kąpieli.

Do wody w basenie przedostają się różnorodne zanieczyszczenia, w tym m.in. liście, piasek i innego rodzaju odpadki ze środowiska zewnętrznego – włosy, naskórek, owady i wiele innych drobnoustrojów. Z tego właśnie powodu dobór wydajnego i sprawdzonego systemu filtrującego ma kluczowe znaczenie.

 

Zastosowanie filtrów piaskowych w przydomowych basenach

Jednym ze skuteczniejszych sposobów filtracji są filtry piaskowe. To niezbędne akcesoria do basenu, które oferowane są obecnie przez wielu renomowanych producentów i sprzedawców na naszym rynku. To rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku małych, średnich i większych basenów. Ich wypełnienie najczęściej stanowi piasek kwarcowy. Cały proces filtrowania polega na pobieraniu wody z basenu przy użyciu specjalnych pomp i wprowadzaniu jej bezpośrednio do filtra. Wszelkie zanieczyszczenia z wody zostają zatrzymane na piasku, a oczyszczona woda wraca do basenu. Oczywiście bardzo ważne jest, aby zanieczyszczenia gromadzące się wewnątrz filtra zostały skutecznie usunięte, co ma miejsce podczas krótkiego płukania. Istotna jest również sukcesywna wymiana złoża filtracyjnego, która powinna następować co ok. 2 lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl