pixelWersje językowe

 515 955 195 

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!

Z jakiego materiału najlepiej wybudować basen ogrodowy?

0
Z jakiego materiału najlepiej wybudować basen ogrodowy?

Nie ulega wątpliwości, że basen to wspaniały sposób na zagospodarowanie działki. Z jednej strony podnosi on jej prestiż, z drugiej zaś zapewnia właścicielowi relaks we własnym ogrodzie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Jako że rynek oferuje wiele możliwości związanych z wykonaniem basenu, warto zastanowić się, z jakiego materiału najlepiej wybudować basen ogrodowy.

Odpowiedź na powyższe pytanie uzależniona jest od kilku czynników, jak na przykład budżet, jaki możemy przeznaczyć na tego typu inwestycję, preferencje dotyczące użytkowania, wolną przestrzeń w ogrodzie, a także możliwości instalacji w danym gruncie basenu w rozważanej technologii. Najdłużej znanym rozwiązaniem jest budowa basenu murowanego, jednak w jego przypadku należy mieć świadomość bardzo wysokiego kosztu inwestycji oraz długotrwałej budowy. Z kolei najtańszą opcją będzie ustawienie basenu stelażowego czy też rozporowego, ale jest to rozwiązanie niezbyt trwałe, a przede wszystkim sezonowe, trzeba się bowiem liczyć z koniecznością składania basenu na zimę. Najlepiej więc zdecydować się na najkorzystniejsze rozwiązanie, do jakiego zaliczane są gotowe niecki z tworzyw sztucznych, wśród których na szczególną uwagę zasługują baseny poliestrowe.

Największą zaletą basenu poliestrowego jest fakt, że jest to konstrukcja jednoelementowa. Dzięki temu, że nie jest on zgrzewany ani łączony w żaden inny sposób, ryzyko rozszczelnienia zostało ograniczone do minimum. Ponadto wysokiej jakości europejskie tworzywo tego typu jest odporne na promieniowanie UV, chemię basenową, a także ujemne temperatury, które w naszym klimacie są czynnikiem ryzyka. Z tego powodu basen poliestrowy charakteryzuje trwałość i estetyczny wygląd, a także łatwość utrzymania czystości. Jego kolejną zaletą jest szybki montaż, ponieważ jest on dostarczany na miejsce w jednym elemencie i montowany bezpośrednio w odpowiednio przygotowanym gruncie. Niecki tego typu od sprawdzonych producentów najczęściej mają 15 lat gwarancji, co daje pewność, że są to produkty wysokiej jakości, które przez wiele lat będą nie tylko ozdobą ogrodu, ale też doskonałym miejscem na rodzinny relaks. 

Podsumowując, najlepszym kompromisem pomiędzy jakością, trwałością i ceną jest budowa basenu z tworzyw sztucznych, w szczególności zaś z poliestru, będzie to bowiem rozwiązanie, które powinno sprostać wymaganiom zdecydowanej większości użytkowników. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl